No menu items!

DLACZEGO WARTO ZNALEŹĆ SWOJE HOBBY? WPŁYW PASJI NA ŻYCIE CODZIENNE 

Temat pasji i zainteresowań nieustannie powraca. Staramy się w miarę możliwości zabijać nudę i spędzać czas tak, jak lubimy najbardziej. Czy wiemy jednak, jakie korzyści płyną z posiadania pasji? Jak się okazuje – jest ich ogrom! Dziś przedstawimy Wam kilka najważniejszych profitów. Zapraszamy do dalszego czytania! 

Hobby = szczęście

Pierwsza i najbardziej oczywista korzyść to wytwarzanie przez naszą przystawkę mózgową hormonów szczęścia – endorfin. Mówiąc łatwo, dzięki poświęcaniu się swojej pasji zyskujemy dobry humor i satysfakcje zarówno podczas, jak i po zakończeniu aktywności. 

Dzięki codziennemu rozwijaniu swojej pasji obniżasz również poziom stresu. W efekcie posiadanie hobby pozytywnie wpływa na Twoje samopoczucie. 

Świetny „zabijacz czasu”

Czujesz, że marnujesz byt dużo czasu w ciągu dnia? Dobra pasja z pewnością załatwi sprawę. Hobby sprawi, że cały otaczający Was świat zniknie. Nieważne czy zagłębiasz się w losy bohaterów literackich, czy wychodzisz na trening – w tamtym momencie liczy się tylko hobby! 

Idealny wypoczynek 

Czy jest coś lepszego niż aktywne spędzanie wolnego czasu? Oczywiście słowo „aktywne” może być przez Was rozumiane na wiele sposobów, zarówno jako trening fizyczny, łamigłówki czy gry zespołowe. Zajmujesz myśli czymś innym, a więc automatycznie zyskujesz dystans do otaczających Cię na co dzień problemów. Taki odpoczynek to dokładnie to, czego potrzebuje Twój organizm po ciężkim dniu! 

Co więcej, wykonywanie aktywności, które lubimy wcale nas nie męczy! Nie musicie się więc martwić – po robieniu tego, co lubisz będziesz w pełni wypoczęty

Rozwój osobisty

Hobby dodaje Ci energii i poszerza horyzonty. Trzeba przyznać, że jest to wyjątkowo korzystna dla nas wymiana, prawda? Poprzez regularne doskonalenie się w danej dziedzinie zyskujemy satysfakcję, a monitorowanie naszych postępów działa jak prawdziwa nagroda. Każde hobby rozwija daną część Twojego mózgu. W największym jednak stopniu zyskuje kreatywność – to właśnie ją rozwijamy najintensywniej. 

Nowe możliwości

Hobby otwierają Wam ogromną ilość nowych dróg. Do nowych horyzontów należy:

  • Poznawanie nowych osób 

Trzeba przyznać, że wspólne zainteresowania jednoczą ludzi. To właśnie podobne pasje są aspektem, który przekonuje nas do bliższego poznania drugiej osoby. Zyskujesz tym samym wiele okazji, aby poznać rówieśników. Kluby, zespoły, zloty, a nawet zawody sprawiają, że możemy znacząco poszerzyć nasze grono znajomych. 

Mówi się, że ciągnie swój do swego. Idąc za tą regułą możemy wysnuć wniosek, że pełni pasji ludzie spotkają na swojej drodze równie ciekawe osoby!

  • Wyjazdy 

Wspólne wyjazdy czy wycieczki będą szczególnie częstym zjawiskiem w klubach i zespołach sportowych. Jeżeli zależy Ci więc na podróżach – postaw na tę opcje. 

Nie zmienia to tym samym faktu, że wyjeżdżać możesz również na własną rękę. Zloty czy zawody mogą być ku temu świetną okazją.

  • Zarobek

Jak się okazuje, na pasji można nierzadko zarobić spore sumy. Wystarczy spojrzeć na sportowców, których hobby przerodziło się w źródło zarobku. Nie idąc jednak w takim kierunku, każdy z nas może założyć swój własny biznes. Malujesz obrazy, rzeźbisz czy wyrabiasz naczynia z gliny? Takie ręcznie robione dodatki są w obecnych czasach bardzo pożądane. Spróbuj i przekonaj się, czy hobby może stać się dla Ciebie źródłem przychodu.

Lepsza samoocena 

Czy hobby może podnieść naszą samoocenę? Jak się okazuje – tak i to znacząco! Rozwijając nasze pasje czujemy się lepiej w swoim ciele, a co za tym idzie, stajemy się pewniejsi siebie. Uczymy się pokonywania przeciwności losu i wiary w swoje umiejętności

Podsumowanie – czy warto?

Nie ma wątpliwości, że życie bez pasji jest najzwyczajniej w świecie smutne. Starajmy się więc odkrywać nasze wewnętrzne powołania tak, aby każda nasza wolna chwila była przepełniona możliwościami. Rozwój wewnętrzny powinien być dla nas priorytetem – szukajcie swoich pasji!

Similar Articles

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze