No menu items!

SPOSOBY WALKI Z NUDĄ, CZYLI JAK ZNALEŹĆ SWOJE NOWE HOBBY? 

Zbyt dużo wolnego czasu poświęcasz na powszechnie znane „pożeracze czasu”? Być może chciałbyś, aby Twoja codzienność pełna była aktywności, które sprawiają Ci frajdę? Jeżeli czujesz, że w Twoim życiu brakuje pasji – jesteś w odpowiednim miejscu. Dziś skupimy się na temacie hobby. Podpowiemy Wam co należy zrobić, aby znaleźć idealną formę spędzania wolnego czasu dla siebie!

„Stop” dla marnowania czasu!

Początkowym czynnikiem zapalnym, który w znacznym stopniu wpłynie na nasze dalsze decyzje będzie zatrzymanie nudy. Warto zbadać, jak dużą ilość dnia poświęcamy na „nicnierobienie”. W wielu przypadkach efekt może być naprawdę szokujący. 

Pamiętajcie, aby nie zniechęcać się podczas poszukiwań. Dana aktywność nie przypadła Ci do gustu? Nic straconego! Do wyboru masz jeszcze mnóstwo wariantów. Ważne, aby nie pozostawać biernym. Wyrywaj się z rutyny i próbuj nowych rzeczy. Skąd jednak wiedzieć, na co zdecydować się w pierwszej kolejności?

Pytania do samego siebie

Kto powinien decydować o podejmowanych przez nas aktywnościach? Oczywiście my sami! Przed podjęciem decyzji zadajcie sobie takie pytania: 

Samemu czy w grupie? 

Indywidualista czy miłośnik pracy w grupie – która opcja jest Ci bliższa? Jeżeli czas wolisz spędzać w swoim własnym gronie, a przebywanie z ludźmi zazwyczaj Cię meczy, zapoznaj się z takimi wariantami: 

  • Czytanie książek, 
  • Sporty indywidualne,
  • Gra na instrumencie 
  • Ćwiczenia fizyczne, 
  • Filmy, seriale.

Jeżeli jednak bliżej Ci do ekstrawertyka, koniecznie sprawdź, czy nie zaciekawi Cię: 

  • Wolontariat,
  • Sporty grupowe,
  • Podróżowanie.

Co Ci gra w duszy? 

Każdy człowiek jest inny, a co za tym idzie, każdego będzie interesowało coś innego. W przypadku dusz artystycznych warto rozważyć wszystkie opcje, które dadzą upust ich wewnętrznej energii. Warto spróbować pracy z rysunkiem, muzyką czy nawet poezją. Na początek dobrym rozwiązaniem będzie prowadzenie pamiętnika. Świetnie zabija czas i pozwala wyrazić swoje „prawdziwe ja”.

Jeżeli jednak twardo stąpasz po ziemi i bliżej Ci do umysłu logicznego, pomyśl nad szerzeniem swojej wiedzy. Sięgnij po krzyżówki czy łamigłówki, zgłębiaj swoje zainteresowania poprzez książki czy dostępne w internecie artykuły. Z pewnością znajdziesz temat, który Cię zainteresuje.

Czujesz, że blisko Ci do spraw technicznych? Zastanów się, w jaki sposób mógłbyś pogłębić swoje zainteresowanie, aby wkrótce mogły się one przerodzić w pełnoprawne hobby. Zainteresuj się budową urządzeń, które znajdują się w Twoim domu lub poczytaj o tematach, które wydają Ci się ciekawe. 

Otwórz się również na sport. Nie zniechęcajcie się, jeżeli do tej pory nie znaleźliście dyscypliny idealnej dla Was. Przejrzyjcie internet – gwarantujemy, że niektóre rodzaje aktywności fizycznej mogą być prawdziwym zaskoczeniem.

Na zewnątrz czy w środku? 

Aktywność na świeżym powietrzu czy raczej w domowym zaciszu? Obie opcje mają bezdyskusyjnie swoje wady i zalety. Twój wybór będzie szczególnie ważny w kontekście ostatecznego wyboru. Jedno jest pewne – zarówno pierwszy, jak i drugi wariant może Wam dostarczyć ogromną ilość szczęścia. 

Relaks czy emocje? 

Hobby to dla jednych czynność wykonywana po męczącym dniu w pracy, dla innych dodatkowa aktywność na weekendy. Jeżeli zależy Ci za odpoczynku – postaw na książkę, pamiętnik czy serial. Ci, którzy poszukują wrażeń powinni rozważyć podróże czy sporty.

Na czym tak naprawdę mi zależy? 

Co sprawia, że szukasz nowych zainteresowań. Być może jest to zwyczajna nuda, a być może chęć zysku? Nie oszukujmy się – pieniądze odgrywają ogromną rolę w życiu wielu osób. Jeżeli chcesz zarobić, staraj się znaleźć hobby, które może za jakiś czas przynieść Ci dochód. Do tej kategorii może należeć garncarstwo, śpiew czy gra na instrumentach.

Hobby ma być dla Ciebie dobrą zabawą? Świetnie – nie otaczają Cię żadne ograniczenia!

Szczere hobby – odskocznia od rzeczywistości 

Jak widzimy, możliwości jest naprawdę mnóstwo. Warto przeprowadzić ze sobą wewnętrzny wywiad, który pokaże, co sprawia nam największą frajdę. Nie bójmy się próbować nowych rzeczy – w końcu żyje się tylko raz!

Similar Articles

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze