No menu items!

W CO INWESTOWAĆ SWOJE PIENIĄDZE?

Odkładnie pieniędzy na bok czy przechowywanie ich w przysłowiowej skarpecie przestało już dawno być opłacalne. Co więcej, mając na uwadze szalejącą obecnie inflacje możemy stwierdzić, że wartość posiadanego przez nas pieniądza maleje. To właśnie z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na zabezpieczanie nominału lub lokowanie go w innych miejscach. Preferencje jednak nieustannie się zmieniają – w co aktualnie opłaca się inwestować? Przedstawiamy Wam nasze propozycje! 

Stabilne nieruchomości 

Zakup budynków czy mieszkań jest od dłuższego czasu częstym wyborem przedsiębiorców. Dlaczego? Jest to wyjątkowo bezpieczna forma lokowania oszczędności – nieruchomości zawsze pozostaną w cenie. Zainteresowanie nimi nie spada, a co za tym idzie, ceny rosną jak szalone. Wysokich kwot będziecie mogli się spodziewać szczególnie w przypadku budynków dobrze zlokalizowanych. Największy popyt panuje w dużych miastach czy ich okolicach. Jak jednak inwestować? Wyróżniamy dwie opcje. 

Zakup pod wynajem 

Jest to opcja znana niemal każdemu. Schemat jest prosty – do zakupionego przez Ciebie domu czy mieszkania wprowadzają się lokatorzy. Zobowiązują się oni do płacenia regularnych czynszów, które pokrywają media, a tym samym będą dla Ciebie źródłem dodatkowego zarobku. 

Flipping

To pojęcie nie brzmi znajomo dla większości osób. Jak to działa? Jest to rodzaj inwestycji krótkotrwałej, do jej przeprowadzenia potrzebujesz jednak sporej sumy pieniędzy. Flipping polega na zakupie mieszkania wymagającego lekkiego remontu lub znajdującego się w stanie surowym. Twoim obowiązkiem będzie przeprowadzenie renowacji, aby następnie sprzedać dane mieszkanie za znacznie wyższą cenę. Kwota zakupu różni się od kwoty sprzedaży o dużo, niekiedy nawet kilkanaście procent! 

Złoto oraz działa sztuki 

Łatwo można zauważyć, że coraz więcej osób decyduje się na inwestycje w złoto. Dlaczego? Jak się okazuje, wszystko to za sprawą rosnącej popularności tego metalu. Co więcej, zakup złota będzie świetną, niestandardową „lokatą”. Możesz mieć pewność, że Twoje fundusze będą w takiej formie bezpieczne – cena kruszcu w najbliższym czasie z pewnością nie zmaleje. 

Działa sztuki to natomiast dobra inwestycja dla tych, którzy nie boją się ryzyka. Ciężko w końcu przewidzieć, którzy artyści zyskają w przyszłości rozgłos i popularność. Dobry „strzał” zapewni Wam jednak bezpieczeństwo finansowe na długi czas. Można w sposób ogólny powiedzieć, że opłaca się inwestować w dzieła młodych artystów. 

Giełda – akcje i obligacje 

Drastyczne skoki, bankructwa, a niekiedy ogromne wzbogacania się ludzi kojarzą nam się z jednym – giełda. Trzeba przyznać, że inwestycje na giełdzie wymagają doświadczenia oraz odpowiedniej wiedzy na temat jej działania. Przyklejona łatka z napisem „niepewność” nie wzięła się niestety znikąd. 

Początkującym inwestorom poleca się inwestycje w obligacje, które są określane mianem bezpiecznej formy. Co więcej, lokowanie w ten sposób funduszy jest dobrym pierwszym krokiem – inwestor nie musi posiadać bardzo rozbudowanej wiedzy. Specjaliści potwierdzają, że jest to wyjątkowo dobra i stabilna opcja, szczególnie w dzisiejszych czasach.

O wiele bardziej ryzykowną opcją okazują się natomiast akcje. Poprzez inwestycje możesz zarówno dużo zyskać, jak i stracić – wszystko zależy od firmy, w która inwestujesz (posiadasz jej akcje). Sam start nie jest również łatwy. Z tego powodu inwestycje w akcje są polecane bardziej doświadczonym inwestorom. 

Kryptowaluty – internetowe pieniądze 

Ogromnym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszą się kryptowaluty. Chyba każdy słyszał już o bitcoinach czy tokenach. Jak to działa? Mówi się, że sytuacja jest w wielu przypadkach podobna do inwestowania w akcje. Jako inwestor masz możliwość kupna wielu kryptowalut, których wartość nieustannie się waha. W wielu przypadkach przewidzenie przyszłej ceny jest bardzo ciężkie, a niekiedy nawet niemożliwe. Co za tym idzie, forma jest wyjątkowo niebezpieczna. Inwestorom może przynieść zarówno ogromne zyski, jak i straty.

Similar Articles

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze